+48519653388
Gwarancja paczki incognito!
sklep@szpiegujemy.com
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki lokalizator GPS do samochodu wybrać?

2022-11-03
Jaki lokalizator GPS do samochodu wybrać?

Jaki lokalizator GPS do samochodu wybrać?

Często i gęsto lokalizator GPS do samochodu kojarzy nam się głównie z scenami z filmów akcji bądź z tych o podejrzliwych małżonkach. Przez tak wykreowane stereotypy wiele osób nieprzychylnie patrzy na tego typu urządzenia, jednak okazuje się, że mogą spełniać one niezwykle przydatne funkcje. Nasz mały agent 007 wcale nie musi mieć niecnych zamiarów, a wręcz pomóc i ułatwić nam życie.

Lokalizator GPS odbiera lokalizację urządzenia za pomocą sygnału satelitarnego. W większości przypadków działa on razem z aplikacją, która później będzie służyć Ci w formie centrum sterowania. Wówczas urządzenie, odbierając sygnał z satelity, przesyła dane na serwer, skąd trafiają do Ciebie dane o współrzędnych umieszczonego w aucie sprzętu.

W naszej ofercie znajdziesz opcję, która uchodzi za jedną z najlepszych, dostępnych na rynku, a mamy tutaj na myśli Lokalizator GPS TK108B. Nie ukrywamy, że w naszym sklepie stawiamy na jednostki o najwyższej jakości, dlatego chcemy przedstawić Ci bliżej tego właśnie zawodnika.

Jakie zastosowania może mieć lokalizator GPS?

Okazuje się, że tego typu lokalizatory samochodowe mogą mieć masę przydatnych zastosowań, nawet i poza autem. Poznaj wszystkie i sprawdź, do czego przyda Ci się najbardziej.

 

  • Lokalizator GPS dla dziecka

 

Mimo, że wiele osób może być tutaj dość zaskoczonych, takie urządzenie może sprawdzić się idealnie w przypadku dbania o bezpieczeństwo Twoich pociech. Niestety, ale także dziecko może napotkać różne, nieprzyjemne sytuacje w swoim życiu, a łączność telefoniczna nie zawsze będzie zdawać egzamin. Tutaj idealnie sprawdzi się model GV-55L ze względu na jego niewielkie rozmiary (63mm x 50mm x 13mm) może z powodzeniem zmieścić się w dziecięcym plecaku. Urządzenie sprawdzi się doskonale nie tylko w razie niebezpieczeństwa, ale zapewni Ci również dostęp do bieżącej lokalizacji dziecka, przez co możesz sprawdzić, czy nie odeszło zbyt daleko od domu.

 

Jeśli jeszcze bardziej chcemy zadbać, aby Twoje dziecko nie przekraczało wyznaczonych wspólnie granic, nasz lokalizator pełni również funkcję wirtualnego ogrodzenia i wysyła Ci link do mapy oraz SMS o przekroczeniu zaprogramowanej strefy.

 

  • Lokalizator GPS do roweru

 

Lokalizator pełni również funkcję ochrony przed kradzieżą wartościowych przedmiotów, czyli np. roweru, hulajnogi, motocyklu. Masz dostępną opcję ostrzeżenia o ruchu, po aktywacji której, wybierasz promień ruchu przedmiotu/pojazdu. Jeśli obiekt przekroczy wyznaczoną przez Ciebie strefę, dostaniesz SMS, który poinformuje Cię o zarejestrowaniu ruchu. Wówczas daje Ci to czas na natychmiastową reakcję lub powiadomienie odpowiednich służb.

 

  • Lokalizator GPS do samochodu

 

Pomijając powyższą funkcję zapobiegającą kradzieży, w przypadku auta mamy też inne, bardzo przydatne możliwości. Taki lokalizator nada się do umieszczenia w autach służbowych, dzięki czemu będziesz mógł monitorować efektywność i trasy Twoich pracowników.

 

Lokalizator posiada również funkcję monitorowania prędkości, która sprawdzi się nie tylko w przypadku nadzorowania pracowników, ale również dbania o bezpieczeństwo Twoich bliskich. Brawurowa jazda może mieć bardzo przykre skutki, dlatego lepiej pilnować limitów prędkości lub przynajmniej trzymać się jej przyzwoitych ram. Dopuszczalną prędkość możesz zdefiniować za pomocą SMS-a, a jeśli kierowca ją przekroczy, dostaniesz SMS z powiadomieniem i aktualną pozycję pojazdu.

 

Urządzenie docenią również właściciele firm transportowych, ponieważ za pomocą jego mogą optymalizować czas wykonywania konkretnych czynności, wykonywanych przez pracowników. Mamy tu na myśli np. postoje, załadunek towarów lub zbieranie pasażerów.

 

  • Lokalizator GPS dla kurierów

 

Umówmy się, że praktycznie każdy lubi być na bieżąco ze statusem i położeniem swojej paczki. Możliwość śledzenia paczki za pomocą systemu GPS może okazać się zbawienna dla adresatów. Dzięki temu możesz dokładniej określić czas przybycia kuriera z Twoją paczką, przez co, w przypadku nieobecności, możesz zdążyć wrócić do domu na odbiór przesyłki.

Lokalizator GPS do samochodu bez abonamentu czy z abonamentem?

 

Decydująca część lokalizatorów GPS wymaga posiadania własnej karty SIM, co równoważy się z rejestracją karty oraz zapewnianiu jej działającego pakietu transmisji danych. Taki lokalizator nie jest niestety niezawodny, ponieważ w większości przypadków możesz nie otrzymać powiadomienia o wykorzystaniu transferu, który odpowiada za transmisję informacji o położeniu Twojego urządzenia. Jeśli zatem nie dopilnujemy takich szczegółów, wówczas lokalizator może zawieść nas w najbardziej istotnej chwili.

 

Odpowiedzią na powyższe negatywne strony lokalizatorów bez abonamentu są wersje z abonamentem. Lokalizator GPS na abonament korzysta z dedykowanych mu serwerów, przeznaczonych do konkretnych operacji. Możesz tutaj liczyć na bardzo szybkie i efektywne działanie, które nigdy Cię nie zawiedzie. W przypadku naszego lokalizatora, dostajesz 10 lat serwera gratis na stronie www oraz aplikacji mobilnej, stworzonej przez producenta urządzenia.

pixel